вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna prędko się zużywają i mogą nieodwołalnie zgubić swój pierwotny czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, trzeba nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów odmiana płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий